O filmu

 

Aktuality:

Středověká tour filmového stanu  odstartuje ve Třech Studních

Zajímavá expozice o vzniku nového filmu režiséra Jana E. Svatoše Až zařve lev, ukázka ze života středověkého rytíře-těžkooděnce a stylové hry o ceny. To vše čeká na návštěvníky speciálního stanu, který tvůrci postaví symbolicky na den svatého Rufa, tedy:

  1. srpna 2019Tři Studně 22, Tři Studně, okr. Fryšava pod Žákovou horou

Stan bude veřejnosti zpřístupněn od 9 – 12 a dále od 13 – 17,30 hodin

 

Až zařve lev

Film, který jde za hranice jednoho lidského života.

Dokumentární film je o dvojici osobností, která se nikdy nepotkala, ale přesto ovlivnila nejen sebe sama, ale i životy budoucích generací. Jejich poslání a poselství změnilo vnímání časoprostoru přesahující geografické i kulturní hranice. Neobyčejný osud udatného českého krále, dramatické události, neuvěřitelné objevy. Poutník Odorik je důsledek královy politiky, zatímco král sám se stal obětí své doby.

Jedná se o odvážný a dobrodružný příběh krále Přemysla Otakara II. a Odorika – syna jeho vojáka.  Na základě četných historických rešerší znovu otevíráme téma staré více než 700 let. Nic však neztratilo na svém půvabu ani aktuálnosti. Ba právě naopak. Vizuální forma i jedinečný režisérský přístup Jana Svatoše jsou zárukou, že se rodí nový dokumentární počin, který v České republice nemá obdoby.

 

Až zařve lev

Scénář, režie: Jan Svatoš

Kamera: Romi Straková

Dramaturg: Rudolf Adler

Délka 80 minut

Premiéra: 2020